miercuri, 10 octombrie 2012

Victorie pentru handbalistii de la Stiinta

STIINTA Bacau - UNIVERSITATEA BACOVIA Suceava 27 - 26 (14 - 15 )

Astazi in meciul disputat contra echipei sucevene , Stiinta Bacau a castigat cu scorul de 27-26 intr-un meci frumos facut de ambele echipe. Pe tot parcursul meciului scorul a fost strans mai putin in prima repriza in care echipa bacauana a intrat mai greu in meci fiind condusi si cu 4-5 goluri de cei de la Suceava. La un moment dat scorul era 14 - 10 pentru suceveni , dar dupa cateva parade incredibile ale portarului bacauan au inceput golurile si pentru Stiinta. Incurajati de suporteri si de paradele frumoase ale portarului jucatorii au egalat la 14 intr-un timp foarte scurt profitand de cateva greseli ale adversarilor dar scorul la pauza a fost tot in favoarea sucevenilor 15 - 14. In repriza a doua echipele au mers cap la cap, echipa din Bacau chiar a reusit sa isi mareasca avantajul printr-un joc bun , dar a fost egalata la 25 pe final . Gazdele au inscris doua goluri ajunganduse la scorul de 27 - 25 , iar finalul a fost unul greu pentru cei de la Stiinta in care au fost nevoiti sa se apere 2 min mai ales dupa ce oaspetii au marcat un gol pe final . Dupa 2 minute de aparare intense partida a luat sfarsit iar Stiinta Bacau a invins cu scorul de 27 - 26 .