duminică, 7 octombrie 2012

Campioana Remat invinsa !

SCMU Craiova - CS REMAT Zalau 3 - 1 (25-21,25-23,22-25,25-20)

Meci dezastruos facut de campiona sezonului trecut la volei masculin. A fost un meci plin de surprize si de rasturnari de situatie. Se pare ca dupa ce anul trecut Remat Zalau au invins tot ce se putea invinge in campionat, mai putin un meci cu Tomis, acum au probleme de la inceputul acestuia. Nu stim motivele exacte dar se pare ca zalauanii au fost numai cu 9 jucatori la Craiova.
          Nu putem spune acelasi lucru si despre cei de la Craiova care au inceput cu dreptul acest campionat chiar in fata Rematului. Au jucat frumos, primul set castigandu-l la 21. In setul doi au fost condusi mai mereu de zalauani,dar pe final de set acestia au reusit sa revina si si-au adjudecat si actul secund la scorul de 25-23. Setul cu numarul trei a fost castigat de cei de la Zalau care au reusit sa revina pe finalul setului, scor 25-22.
Ultimul set a fost clar in favoarea gazdelor care au avut momnte cand aveau o diferenta de 6 puncte pe tabela si au reusit sa castige setul patru cu scorul de 25-20.