joi, 27 septembrie 2012

VOLEI FEMININ - REZULTATE CUPA ROMANIEI

Meciul de la Sibiu a durat aproximativ doua ore si s-a terminat cu victoria in cinci seturi a Craiovei. Oltencele au inceput frumos partida castigand primele seturi la 21 si 22. In setul trei desfasurarea jocului a fost schimbata iar ca dovada echipa din Sibiu a castigat setul trei cu 29 - 27. Avand moralul ridicat fetele de la Sibiu au reusit sa se impuna si in setul patru la 22. Simtindu-se amenintate oltencele s-au pus pe jucat si au incheiat partida castigand setul cinci cu scorul de 15 -12 .
                    Meciul disputat intre Medicina Targu Mures si CSM Lugoj a fost unul slab din punctul de vedere al directorului executiv Medicina ,Laurentiu Magdas. La cele doua echipe s-a simtit lipsa jucatoarelor straine . Cu toate acestea intr-un meci destul de strans , Medicina Targu Mures a reusit sa se impuna cu 3-0 la seturi (-26,-19,-23) .
                    La Blaj a fost un meci scurt, gazdele reusind sa se impuna in trei seturi " macelarind" echipa din Pitesti. Noua promovata a castigat la 10,18 si 6 cele trei seturi fara a lasa loc de alte comentarii.

Echipele :

Volei Alba Blaj :
      Alice Kapelovies, Roxana Lupu, Adriana Dudnic, Bojana Stojkovic, Marija Sandic, Valentina Rusu şi Laura Mastahac ( libero ). Au mai evoluat Andreea Niţulescu, Melinda Dobeş şi Irina Alexandru.
SCMU Craiova :
      Aline Galean, Adriana Vâlcu, Adriana Bobi, Mihaela Ilina, Andreea Smultea, Sorina Buz şi Ioana Pristavu ( libero ). Au mai evoluat Ana Udubaşa, Alexandra Badea, Ramona Postea.
CSM Sibu :
       Denisa Viloiu, Anca Bunea, Loredana Paşca, Gabriela Dancu, Sorina Marian, Alexandra Ariton şi Loredana Dancu ( libero ). Au mai evoluat: Denisa Calotă, Olivia Buta şi Daria Antonie - Popa-Calotă.
Medicina :
        Lorena Ciocian, Florentina Ivanciu, Adina Salaoru, Alexandra Trică, Roxana Iancu, Cătălina Poboroniuc şi Monica Foca (libero). A mai jucat: Anca Paşca. Antrenor: Milorad Kijac
CSM Lugoj :
          Diana Tătaru, Veronica Lupaşcu, Ioana Vasinca, Ionela Canea, Daniela Lupescu, Laura Lungu şi Andrea Ispas (libero). Au mai jucat: Carmen Crişan şi Mădălina Şonda. Antrenor: Paul Bogdan

Mentionam ca echipa VC UNIC Piatra Neat s-a calificat fara joc pentru ca adversara ei CSM Comision Braila s-a desfintat.

Rezultate finale :

CSM CSŞ Terezianum Sibiu - SCM U. Craiova 2:3 (21:25, 22:25, 29:27, 25:22, 12:15)
CSU Medicina Tîrgu Mureş - CSM Lugoj 3:0 (28:26, 25:20, 25:23)
 CS Volei Alba-Blaj - SCM CSU Argeş Volei Piteşti 3:0 (25:10, 25:18, 25:6)