vineri, 28 septembrie 2012

Victorie VfB Friedrichshafen

VfB Friedrichshafen - BCC NEP Castellana Grotte 3 - 0 (25 - 22, 25 - 17, 23 -25, 25 - 13 )

Ultimul meci al primei zile de competitie se sfarseste cu victoria echipei din Germania . Meciul s-a terminat in 4 acte cu fluctuatii de scor in ambele tabere. Primul set a fost castigat de germani cu scorul de 25 -22 , dupa ce ambele echipe au mers cap la cap pana la punctul 12 . Urmatorul set a fost castigat mai usor de Friedrichshafen , 25 - 17 , un set in care cei de la Castellana au avut o relaxare. Setul cu numarul trei a fost castigat de echipa italiana , 25 -23 acestia reusind sa se concentreze profitand de relaxarea celor de la Friedrichshafen si de greselile facute de universalul german pe finalul setului . Ultimul set al meciului, a inceput prin schimbarea coordonatorului german care se pare ca a fost de bun augur. S-a terminat foarte scurt, jucatorii antrenati de Stelian Moculescu s-au pus pe jucat si i-au umilit pe cei de la Castellana cu scorul de 25 - 13 .