joi, 27 septembrie 2012

Infrangere pentru Stiinta

STIINTA BACAU - SCOALA 181 BUCURESTI 25 - 34

Echipa de handbal feminin Stiinta Bacau a disputat astazi meciul impotriva echipei de la Scoala 181 Bucuresti.A fost un meci foarte greu pentru echipa din Bacau nefiind lasata de adversar sa isi faca jocul dorit . Bacauancele au incercat tot ce le-a stat in putinta pentru a castiga acest meci dar se pare ca nu s-au ridicat la nivelul echipei din capitala, fiind conduse pe durata intregului meci. Scorul la pauza a fost de 11 - 16 pentru bucurestence, care s-au distantat in repriza a doua chiar si la diferenta de 10 goluri. Fetele noastre au avut insa un moment de revenire si au fost mai aproape de cele de la 181 dar in zadar scorul final fiind de 25 - 34 pentru 181 Bucuresti.
          Speram ca aceasta infrangere sa nu le scada moralul fetelor noastre si in urmatoarele meciuri sa faca o figura frumoasa.